Produkt Turystyczny WOLTUR!

PLANOWY RUCH POCIĄGÓW W 2017 ROKU

Z PAROWOZEM Z WOLSZTYŃSKIEJ PAROWOZOWNI
WOLTUR Wolsztyn Turystycznie 2015 miniPlakat WOLTUR 2016 mini

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE 

REAKTYWACJA

Ruch pociągów z parowozem z Wolsztyna, realizowany od marca 2015 roku wpłynął na pozytywną zmianę wizerunku parowozowni po okresie bez ruchu planowego. W roku 2016 ruch parowozów w ramach projektu WOLTUR prowadzony był przez połowę miesięcy w roku. W roku 2017 zaplanowano ponowne uruchomienie połączeń.
ważne są:
pozytywny przekaz medialny dla turystów z kraju
i świata oraz działania marketingowe;

STAŁOŚĆ OFERTY

Wyjazdy wycieczkowych pociągów retro z Wolsztyna nawet kilkanaście razy w miesiącu, według zaplanowanego i ogłoszonego harmonogramu - co pozwala na bezproblemowe zaplanowanie wycieczki przez pasażerów, którzy bez obaw będą mogli zaplanować wizytę w Parowozowni Wolsztyn w celu skorzystania z przejazdu pociągiem z zabytkowym parowozem.
Szczegóły oferty sukcesywnie są publikowane na stronie internetowej projektu WOLTUR;

RÓŻNORODNOŚĆ

Powtarzalne na danej trasie kursowanie pociągów z parowozem do wielu miejscowości, czyli parowóz przez cały rok pod parą - systematycznie co tydzień w Wolsztynie, kilka razy w miesiącu w Rakoniewicach, Stefanowie i Nowej Wsi Mochy oraz Zbąszyniu, w określonych terminach w Zbąszyniu, Lesznie, Poznaniu, Międzyrzeczu, Międzychodzie, itp.;

NOSTALGIA 

Oferta na 2016 rok w wersji ogłoszonej z początkiem roku 2016 na podstawie uzgodnień z przewoźnikiem została poddana modyfikacjom względem pierwotnych planów polegającym między innymi na zwiększeniu liczby pociągów na odcinkach niezelektryfikowanych, kosztem połączeń na liniach po modernizacji (zrezygnowano z uruchamiania połączeń do Świebodzina i Grodziska Wielkopolskiego na rzecz połaczeń do Zbąszynka i Zbąszynia) - co zostało dokonane w odpowiedzi na szereg wniosków od pasażerów. Jednocześnie ze względu na wynik negocjacji finansowych w roku 2016 na odcinku Wolsztyn - Leszno oferta pozostała na poziomie ilościowym z roku poprzedniego. Znaczącemu rozszerzeniu uległa natomiast oferta na linii Wolsztyn - Zbąszyń.

DOSTĘPNOŚĆ

Bilety na przejazdy w roku 2017 dostępne są na pokładzie pociągu. W pociągach obowiązuje taryfa przewozowa Kolei Dolnośląskich;

PEWNOŚĆ

Pociągi są realizowane przez licencjonowanego przewoźnika kolejowego Koleje Dolnośląskie S.A., co gwarantuje w przypadku ewentualnej awarii bezproblemową kontynuację podróży składem zastępczym, usługę trakcyjną świadczy Instytucja Kultury Parowozownia Wolsztyn.

ORGANIZATOR PROJEKTU

Podmiotem odpowiedzialnym za zamówienie pociągów (organizator projektu) jest Turystyka Kolejowa TurKol.pl, Biuro Obsługi Klienta - 60-687 Poznań, os. Batorego 79D, biuro(@)woltur.pl.
Pasażerowie chcący uzyskać informację o ofercie pociągów WOLTUR mogą korzystać z Infolinii TurKol.pl 603 366 366, przeznaczonej do kontaktu w sprawie przejazdów pociągami turystycznymi.

woltur idea

woltur zwolsztyna2

woltur zezbaszynia

woltur taryfy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość